Blog | 3 šance dozvědět se víc o LiveScriptu + 1 bonus

3 šance dozvědět se víc o LiveScriptu + 1 bonus

Praha, Ostrava, Pardubice – v příštích týdnech budu povídat o tomto skvělém transpileru na třech místech. Pokud vás zajímá, moc rád vás uvidím.

Praha 15.5. večer – Na Lambda Meetupu na ČVUT, kde si budeme povídat o funkcionálním programování, budu mít krátký lightning talk. Kromě toho tady můžete potkat partu nadšenců do Clojure, F#, Shenu a Haskellu a dozvědět se víc o funkcionálním programování.

Pardubice 24.5. večer – Tato akce ještě nemá web, ale už tento týden se dozvíte více. Budu ukazovat LiveScript a můžete se těšit na další přednášky o TypeScriptu a ClojureScriptu. Stay tuned!

Ostrava 30.5. přes den – Na Javascript Frameworks Conference na VŠB se můžete těšit na trochu delší povídání o LiveScriptu, finty v syntaxi a na ukázky kódu z praxe, které jsem na Pražské Javascript Frameworks Conference neukazoval. Kromě mě budou povídat kluci (Štěpán Bechynský, David Grudl, Borek Bernard, Honza Voráček, Martin Malý) o TypeScriptu, WinJS, node.js a jQuery.

Můžu říct, že se ohromně těším, až budu ukazovat, jak čitelný a krátký kód se dá v LiveScriptu napsat. Při programování v Clojure a LiveScriptu se mi často stává, že se mi dříve pětiřádkové funkce vejdou do jednořádkovky (ne, nekoupil jsem si širší monitor) perfektně pochopitelného a testovatelného kó­du.


Nechci zapomenout na PixDevDays konferenci 18.5. v Brně. Tam se můžete dozvědět o mé PHP Style Guide – stylu programování, který jsem v průběhu let získal, o tom, co pří vývoji dělat a nedělat a proč.

Programování

Předejte zkušenosti i dalším a sdílejte tento článek!

Následující článek


Jiří Knesl
Business & IT konzultant

Jiří Knesl poprvé začal programovat v roce 1993. Od té doby, díky skvělým učitelům a později zákazníkům, měl možnost neustále růst v oboru vývoje webových aplikací a informačních systémů. v roce 2002 se přidal zájem o ekonomii a v roce 2006 o organizaci práce. Vším tím se konstantně profesně zabývá jak ve svém podnikání, tak i u zákazníků. Za posledních 5 let vydal na tato témata přes 400 článků.

Prohlédněte si moje reference

Mám zkušenosti z rozsáhlých projektů pro korporace, velké podniky, střední i malé firmy, ale i pro startupy v cloudu. Zvyšoval jsem jejich know-how, pomáhal nastavovat jejich organizační strukturu, byl lektorem a mentorem v náročných situacích. Podívejte se, jak vidí můj přínos samotní klienti.

Sledujte mé postřehy na sociálních sítích