Blog

Zajímají mě jen články na téma:

Agile | Life Hacking | Podnikání & Startupy | Programování


Jobs to be done jako alternativa User Stories

24. 03. 2016

V agile se velmi často pro zadávání práce používají User Stories. Kdo nepoužívá User Stories, obvykle píše technická zadání, což nepovažuji za úplně dobré.

Pokud vám ale User Stories nelíbí, …


Co je Scrum?

23. 03. 2016

Scrum patří mezi takzvané agilní metodiky. Co znamená agilní podrobně vysvětluje článek o agilitě. Metodika znamená, že se jedná o ucelenou manažerskou metodiku, která zahrnuje kompletní řešení …Co je agile?

21. 03. 2016

Agile je způsob vývoje. Obvykle se používá k vývoji software, občas i k vývoji hardware a dalším vývojovým činnostem. Nejvíce spojované slovo s agile je flexibilita. Obsah toho slova je ale hlubší …


Blinklist jako zdroj rychlých informací z knih

18. 03. 2016

Snažím se opravdu hodně číst. Obvykle tak 6–7 knih měsíčně. Jednu nebo dvě beletrie čtené pozorně slovo od slova. Občas takto i nějaký životopis, odbornou knihu. No a pak několik knih, které …


Theory of Constraints ve vývoji

17. 03. 2016

U větších vývojových týmů (řekněme od desítek lidí výše) se dají dobře aplikovat postupy z Theory of Constraints. Tyto postupy vedou k vyšší produktivitě, zlepšují plánování práce, ale hlavně umí …Rozhovor s Honzou Řezáčem

15. 03. 2016

Jeden z lidí, s kterými jsem chystal nový web, je i Honza Řezáč. A ohromně mi u toho pomohl, tak jsem se rozhodl ho oslovit a udělat s ním rozhovor. Honza souhlasil.

  1. Honzo, děkuju ti …


Poděkování za web

14. 03. 2016

Na tomto webu se podílela řada lidí, rád bych jim v náhodném pořadí poděkoval a doporučil je dál.

Jakub Blatný – vizuální identita


Nový web

10. 03. 2016

Cesta k novému webu se začala psát už před třemi lety. Před rokem šla práce intenzitou extrémně nahoru a dnes mám velkou radost, že můžu představit výsledek.

Zásadním motivem ke změně bylo to, že …


Prohlédněte si moje reference

Mám zkušenosti z rozsáhlých projektů pro korporace, velké podniky, střední i malé firmy, ale i pro startupy v cloudu. Zvyšoval jsem jejich know-how, pomáhal nastavovat jejich organizační strukturu, byl lektorem a mentorem v náročných situacích. Podívejte se, jak vidí můj přínos samotní klienti.

Sledujte mé postřehy na sociálních sítích