Téma: Agile

Zajímají mě jen články na téma:

Agile | Life Hacking | Podnikání & Startupy | Programování


Spouštím nový web ŠkoleníScrum.cz

12. 01. 2015

Školení Scrumu a programování jsou témata, kterými se zabývám. Jenže jak do nich pronikám víc a víc do hloubky, chtěl bych, aby každá oblast postupně získávala svůj vlastní web. Takže dnes …


Prototypování informačních systémů

01. 12. 2014

Ani nevím, kolik času bych v životě ušetřil tím, kdybych víc prototypoval. Jedno je ale jisté, zákazníci by ušetřili přinejmenším statisíce.

Při vývoj používám 3 způsoby prototypování:

  • na …


Změna je nová konstanta

20. 11. 2014

Dřív svět fungoval tak, že se udělala změna a byl pokoj a nějakou dobu organizace fungovala podle stejných pravidel. Změna byla období, kdy se dalo tolerovat, že je v podniku chaos, že je …


Návod na User Stories

05. 11. 2014

Jeden ze způsobů, jak psát zadání, jsou i User Stories. Ty mají specifické výhody, ale člověk se je musí naučit. Stojí to trochu námahy při přemýšlení, ale na oplátku dostanete řadu výhod.

Co …


Jak psát škálovatelné aplikace

20. 08. 2014

Když roste zátěž, nezbývá, než na situaci reagovat a škálovat. S tím přichází řada potenciálních chyb a problémů. Tady najdete seznam myšlenek, které vám usnadní škálování aplikací.


Agilní Business

19. 08. 2014

Agilní týmy jsou úspěšné, spokojené. Mám zkušenost, že firmám po přechodu na agile vzroste zisk, spokojenost zákazníků i zaměstnanců, sníží se fluktuace, nastartuje se kontinuální zlepšování.

A …


Cíle ke SprintMethod 2

25. 04. 2014

SprintMethod byl můj první pokus o metodiku, nesplnil ještě cíle, které na něj kladu. Některé věci se mi líbí, třeba to, že se opírá o papery, o zkušenosti z desítek firem, kde jsem pomáhal …


Jak funguje párové programování?

18. 03. 2014

Přestože je tento fenomén známý asi každému vývojáři, když si u studentů ověřuju, jak párovému programování rozumí, obvykle se dozvím, že nemají vůbec zkušenost. Při školení testování to často …Kanban není tabule s lístečky

11. 03. 2014

Když napíše jakýkoliv IT blogger článek o tom, že Kanban je to a tamto a támhleto, zachvilku můžete mít pocit, že za všechno dobré, co se ve vývoji software událo, může Kanban.

Vysvětleme si, jak …


Prohlédněte si moje reference

Mám zkušenosti z rozsáhlých projektů pro korporace, velké podniky, střední i malé firmy, ale i pro startupy v cloudu. Zvyšoval jsem jejich know-how, pomáhal nastavovat jejich organizační strukturu, byl lektorem a mentorem v náročných situacích. Podívejte se, jak vidí můj přínos samotní klienti.

Sledujte mé postřehy na sociálních sítích