Blog | JS Transpilers Room Pardubice

JS Transpilers Room Pardubice

Kdysi Borek Bernard napsal, že „JavaScript je assemblerem webu“. Dokud se nerozšířil CoffeeScript, nedávalo mi to vůbec smysl. Časem se ale začaly rozmáhat i další a další transpilery a začaly si konkurovat. CoffeeScript už dnes považuju za překonaný (nevím o jediné věci, která by šla v Coffee zapsat kratší nebo čitelnější, než v LiveScriptu).

Každopádně konkurence je dobrá věc. A každá konkurence si vybírá svou cílovku.

Rozhodli jsme se ve Sprint Masters uspořádat první ze série večerů pro vývojáře, kteří se zajímají o jazyky překládané do JavaScriptu: JS Transpilers Room.

Na co se můžete těšit?

  • Honza Voráček a TypeScript: líbí se vám to, že je JavaScript podobný C-like jazykům? Chcete využívat výhod statické analýzy? Přecházíte ze staticky typovaných jazyků? TypeScript cílí právě na vás.
  • Jiří Knesl a LiveScript: líbí se vám CoffeeScript, ale tušíte, že nedosáhl svých limitů? Máte rádi dynamické programování? Nepovažujete slova Haskell, F# za sprosťárny, kterých je třeba se děsit? Tak zrovna vy budete milovat LiveScript.
  • Michal Till a ClojureScript: nejen v JavaScriptu se dá napsat jak server, tak klient. I Clojure má tuto výhodu – napíšeš jeden zdroják a pak pustíš na serveru i klientu. Jestli se vám líbí lisp, nebojíte se maker, tak tam budete jako doma v ClojureScriptu.

Akce bude v Pardubicích, místo upřesníme podle zájmu.

Potkáme se v 17:45.

Program:

  • 18:00 TypeScript, Jan Voráček
  • 18:45 LiveScript, Jiří Knesl
  • 19:30 ClojureScript, Michal Till

Akce má omezenou kapacitu, registrovat se můžete na Srazech.

Programování

Předejte zkušenosti i dalším a sdílejte tento článek!Jiří Knesl
Business & IT konzultant

Jiří Knesl poprvé začal programovat v roce 1993. Od té doby, díky skvělým učitelům a později zákazníkům, měl možnost neustále růst v oboru vývoje webových aplikací a informačních systémů. v roce 2002 se přidal zájem o ekonomii a v roce 2006 o organizaci práce. Vším tím se konstantně profesně zabývá jak ve svém podnikání, tak i u zákazníků. Za posledních 5 let vydal na tato témata přes 400 článků.

Prohlédněte si moje reference

Mám zkušenosti z rozsáhlých projektů pro korporace, velké podniky, střední i malé firmy, ale i pro startupy v cloudu. Zvyšoval jsem jejich know-how, pomáhal nastavovat jejich organizační strukturu, byl lektorem a mentorem v náročných situacích. Podívejte se, jak vidí můj přínos samotní klienti.

Sledujte mé postřehy na sociálních sítích