Blog | Nabídky práce ještě víc otevřené

Nabídky práce ještě víc otevřené

Před časem jsem na svém webu umožnil inzerci nabídek práce. Ale úspěšnost nebyla taková, jakou bych si představoval. A vím proč. A rozhodl jsem se to změnit!

Takže jsem se rozhodl udělat radikální změnu.

Změnu, která udělá softwarové firmy i lidi v IT daleko šťastnější.

Zásadní rozdíl a pravidlo je v tom, že se zbavíme nudných inzerátů nabízíme…chce­me…pošlete CV tam a tam. Lidi se nedají nacpat do pár kategorií. Lidi nechtějí číst posté: „flexibilní pracovní doba, dobrá mzda, bonusy“. To je všude stejně napsané, ale obsah se liší.

Nové inzeráty budou o něčem jiném.

  • proč budete práci u nás milovat?
  • můžu jet na 3 měsíce pracovat s laptopem na pláž u moře?
  • běháte po práci? Uběhli jste maraton? Hledáte kamaráda/kamarádku do party?
  • šéf je nadšenec do motorek?
  • máte na terase gril nebo fotbálek?
  • chodíte na jógu a máte ve firmě čajovnu?

Zkrátka: chci lidem najít práci, kam stejně patří. Práci, která nebude popsána výčtem zkratek PHP, MSSQL, certifikátů nebo sliby „velkých zákazníků“. Na to už se dneska nikdo netřese a málokoho to nenaláká.

Jak to bude fungovat?

Zájemci o zaměstnance co nejvíc vykreslí svou firmu. Ale ne těmi manažerskými výrazy. Vykreslí ji tím, co ve firmě milují, co je baví, kam chodí tancovat/pařit a kdo je člověk, kterého hledají do party. A nejspíš i časem takhle půjdou popsat i skupinky uvnitř firmy (ne všichni chodí běhat, někteří třeba chodí na metal apod.)

Zájemci o zaměstnání se popíšou. Ale jinak, než na Linkedin nebo podobných službách. Ano, profesní znalosti a schopnosti tam být musí. Ale co je důležité a opomínané je ten culture fit. Hrajete golf? Fotíte? Milujete asijskou kuchyni? Toužíte po práci, kde budete vytvářet něco krásného? Nechcete dělat kompromisy v uspokojování zájmu zákazníků? Otevřete se a odhalte se.

Výsledkem bude propojení lidí, kteří si navzájem vyhovují. Kteří budou cítit, že jsou lidé s podobnými zájmy. Práce už nebude jen práce, bude to cesta na místo, kde jsou lidé, kteří mi rozumí.

Přidání záznamu bude úplně zdarma. Platit se bude až za přivedeného člověka. A protože mám rád, když jsou lidi vzdělaní, dostane ten přivedený člověk tři dny školení zadarmo (vždy dostane na výběr z mnoha školení od různých firem).

Programování Podnikání & Startupy

Předejte zkušenosti i dalším a sdílejte tento článek!Jiří Knesl
Business & IT konzultant

Jiří Knesl poprvé začal programovat v roce 1993. Od té doby, díky skvělým učitelům a později zákazníkům, měl možnost neustále růst v oboru vývoje webových aplikací a informačních systémů. v roce 2002 se přidal zájem o ekonomii a v roce 2006 o organizaci práce. Vším tím se konstantně profesně zabývá jak ve svém podnikání, tak i u zákazníků. Za posledních 5 let vydal na tato témata přes 400 článků.

Prohlédněte si moje reference

Mám zkušenosti z rozsáhlých projektů pro korporace, velké podniky, střední i malé firmy, ale i pro startupy v cloudu. Zvyšoval jsem jejich know-how, pomáhal nastavovat jejich organizační strukturu, byl lektorem a mentorem v náročných situacích. Podívejte se, jak vidí můj přínos samotní klienti.

Sledujte mé postřehy na sociálních sítích