Školení testování

Stávají se vám chyby na produkci? Vyvíjíte rozsáhlý produkt? Nezvládáte údržbu? Chcete být v bezpečí? Chcete se naučit testovat bezpečností chyby?

Postupy, které vás naučím, vám pomohou odstranit obvykle kolem 60–70 % chyb na produkci. Díky prováděným testům dosáhnete větší jistoty a bezpečí. Pomocí kvalitního procesu a zavedení několika užitečných a ověřených postupů zredukujete chyby o desítky procent i tam, kde testy mít nebudete. Před svými zákazníky radikálně eliminujete možnost ostudy, kterou jednoduše přenecháte konkurentům.

Na školení testování se za především zaměřuji na prevenci, proces vývoje a na schopnost předcházet a odhalovat pomocí testů ty nejdůležitější chyby. Posvítíme si zejména na chyby v logice, zadání, ale i bezpečnosti, práci s databází apod.

Obsah školení

Školení pro vás vždy upravuji přímo na míru. Nemusíme se orientovat jen na PHP. Principy, které učím, jsou stejně tak platné pro korporace, jako i pro malé firmy.

  • rozdělení testů a přístupy v testování
  • pochopení chyby – jak vzniká, kdo za ni zodpovídá, jak ji opravit, testovat a předcházet jí
  • správný proces vývoje
  • testování formou unit testů, integračních testů, akceptačních testů
  • testování buď v PHPUnitu, Nette\Testeru, nebo Behatu (podle vaší volby)
  • testování práce se vzdálenými službami (FTP, SOAP, REST apod.)
  • prevence chyb
  • práce se starým zdrojovým kódem a refaktorování
  • test Driven Development a Behaviour Driven Development
  • testování prohlížeče (Selenium, Mink a další)

Spokojení klienti

“Dojmy ze školení mám jednoznačně pozitivní. Jiří se ukázal jako výtečný školitel - z celého dne si nevybavuji žádnou hluchou pasáž, kdy by mě napadlo „tohle poslouchat nemusím, na chvilku si můžu dovolit vypnout“. Znalost problematiky testování v PHP jsem si výrazně rozšířil a pochopil mnoho souvislostí… Pokud to s vývojem v PHP myslíte opravdu vážně, absolvování tohoto kurzu Vám určitě doporučuji. Informace, které se zde dozvíte, jen tak někde nenačtete…”   ⇒ kompletní text recenze školení
Marek Šudák

“Jiri have very good training for our engineers about automatic testing application in php.”
LMC / Lead engineer / Ladislav Prskavec

“Školení pořádal Jíří Knesl. Jirka nás všechny překvapil, že nemluvil pouze o PHPUnitu, ale i o ostatních technikách testování. Většinu informací nám podal teoreticky, ale u PHPUnitu věnoval čas i na vyzkoušení psaní testu pomocí metody TDD. Školení bych doporučil všem lidem, kteří chtějí začít testovat své aplikace! Pozor, Jirka je opravdový motivátor, když už si to zkusíte …”
Vývojář na volné noze / Konrád Černý

Délka, místo a termín školení

Délka: jednodenní
Termín: dohodou
Místo: školení proběhne přímo u vás ve firmě

Cena školení

30.000 Kč + DPH

Objednat školení

Sledujte mé postřehy na sociálních sítích